Телеканал "Звезда": Вежбе маневарске одбране десантних јединица

Оклопно возило скаче из авиона и из затрке бућ у воду.

Јесте, оваква продукција служи озбиљној сврси - не само да се учи свој војник и својим грађанима покаже ко их брани, већ и да потенцијални непријатељ види с ким би имао посла ако се дрзне да нападне - али, и опростите на личној црти коментара, нисам зато овај видео гледао три пута, већ што ме оклопно возило руских десантних јединица неодољиво подсећа на ћеркиног блесавог лабрадора. Не смем ни да помислим шта би било кад би видео ово чудно биће.

Иначе руски не знам. Има ли неко од читалаца "Ћирилизовано" и "Србин.инфо" ко би могао да одвоји времена за преводе оригиналних коментара испод видеа? Нема ту много посла, у овом случају:

Маневренную оборону отрабатывают десантники под Псковом


На территории Рязанской и Псковской областей проходят тактические учения с десантированием личного состава и боевой техники.

В ходе тактических учений военнослужащие отработают задачи с выводом подразделений на аэродромы, переброской по воздуху, десантированием из самолетов военно-транспортной авиации Ил-76 боевых машин десанта и выброской парашютного десанта в тылу условного противника, форсированием водной преграды. Особенностью учения станет проведение десантниками маневренной обороны на полигонах Псковской области. 



 Извор: Маневренную оборону отрабатывают десантники под Псковом - YouTube
За СРБИН.ИНФО приредио: Александар Јовановић / Ћирилизовано

Нема коментара:

Постави коментар

Пишите српски, ћирилицом!